Atölyeler

MİNİART ATÖLYELERİNDE; YAPI SANATININ SİHİRLİ MATERYALLERİ VE ANALİTİK BAKIŞ AÇISIYLA TANIŞAN MİNİKLER, GERÇEKÇİ DENEYİMLERLE, BİLİŞSEL, PSİKOLOJİK VE FİZİKSEL GELİŞİMLERİNE KATKIDA BULUNACAK BECERİLER KAZANIYOR.

ATÖLYELERİMİZİN İÇERİKLERİ 4 ANA KONU BAŞLIĞINDA TOPLANIYOR:

1. ” BİR MİMAR, BİR YAPI VE BİZE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ…” (MAKET ATÖLYESİ)

Bu çalışmada minikler; tabiattan ilham alan, ilginç hikayeleriyle bizi içine çeken, biçimleri, strüktürleri ve estetik değerleriyle çığır açan yapılarla tanışıyorlar. Çocuk gözüyle yeni fikirler üretip, rengarenk maketler yapıyorlar.

2. ” GERİ DÖNÜŞÜMLÜ MALZEMELERLE MOBİLYA YAPIMI” ATÖLYESİ

Geri dönüşüm, yukarı dönüşüm, sürdürülebilirlik gibi kavramlarla tanışan minikler, günlük hayatta kullandıkları eşyaları, kendi ölçülerinde ve kendi bakış açılarıyla yapma deneyimini yaşıyorlar.

3. “YAPI DENEYİMİ” ATÖLYESİ

Bu çalışmada küçük ustalarımız; ahşap, taş ve tuğlayla tanışıyor. Temel biçimler, ve basit yapı teknikleriyle kendi ölçülerinde çalışmalar yapıyorlar. Tuğladan bahçe duvarları, taş kemerler, ahşap oyun evleri, miniklerin ellerinde şekilleniyor.

4. “KENTİMİZE BAKIŞ” ATÖLYESİ

Birbirinin devamı niteliğindeki 4 seanstan oluşan çalışma, minikleri kent kavramıyla tanıştırırken onlara kent bilinci aşılamayı hedefliyor. Yeşil alan, park, deniz ile ilişki, manzaraya bakış, binalar ve kat yükseklikleri, kent mobilyalarıgibi kavramlar, miniklerin hayallerindeki kente dönüşüyor.